Z sensem i bezsensem o Wikipedii

Bezsens

czwartek, 15 maja 2008

Wikipedia robi czasami jako miejsce różnych wyznań. Dziś takie (wstawione na nie istnięjącą jeszcze stronę Wszyscy_moi_bliscy:

WERONIKO JESTES NAPRAWDE IDEALNA KOBIETA MOZNA POWIEDZIEC ZE WZORCEM DO NASLADOWANIA JAK KIEDYS BYL KONRAD WALENRROD TAK TERAZ JESTES TY MAM NADIZJE ZE TO DLA CIEBIE BIEDIZE KOMPLEMET A NIE KRYTYKA NIE MYSL SOBIE ZE TO TANI KOMENTAZ JA TO PISZE Z GLEBI SERCA

Prawdopodobnie chodziło o tę Weronikę. Jakby mejla nie można było wysłać do tej pani... ;)

czwartek, 17 kwietnia 2008

Jakiś czas temu informowałem o wierszach pisanych podstawie artykułów Wikipedii. Okazuje się, że podobny pomysł pojawił się w serwisie Multipoezja w portalu onet.pl. Tam na czacie pisze się wiersze. Każdy użytkownik ma swoją linijkę/wers - a moderator wybiera wersy i tworzy z nich całość.

I tak powstają wiersze. Lekko absurdalne. Może nawet nie lekko. Teksty z tych wierszy wykorzystał niejaki Czesław Mozil wydając płytę z piosenkami z tekstami tych wierszy (zobacz myspace). Ja ze swej strony mogę polecić i wierszyki, i płytkę :) A poniżej jeden wierszyk:

Ucieczka z wesołego miasteczka

<~deep>
   
Uciekła ładna babeczka <~noi>
z dość wesołego miasteczka. <~qkuba>
Lecz jakie były powody, <~noi>
że mimo wielkiej urody <~karolkaaaaaaa>
nie miała tam powodzenia <~ola6>
i rzekła „Cześć, do widzenia”? <~Chez_Mollard>
To chyba nie sprawa ceny. <~kot_który_był_rudy>
Ani wątpliwej higieny. <~noi>
Z pewnością ktoś ją przestraszył, <~ANIUSIA>
peta jej zgasił w kaszy
albo ją zalał winem, <~halna>
czy innym jakimś płynem. <~Yabolos69>
Mógł też jej złamać paznokieć, <~kot_który_był_rudy>
wsadzić jej w oko łokieć,
pokazać swój interes <~hydra>
lub wyjąć skądś siekierę. <~kot_który_był_rudy>
„Chrzanić takie miasteczko” <~kasjopea>
rzekła wkurzona deczko. <~Yokes>
Zwinęła w ciup usteczka <~ANIUSIA>
i poszła precz z miasteczka.

ps Dawno temu, w Krakowie stałem przy ulicy Brackiej i patrzyłem na ścianę, na której ktoś wyświetlał jakieś wiersze. A teraz się dowiaduję, że to prawdopodobnie ta sama osoba, która stoi za wierszami z Multipoezji ;) Niejaki Michał Zabłocki. Jaki ten świat mały...

piątek, 21 marca 2008
Papaya Dance - taniec, który w każdym kraju, na każdym kontynencie tańczy się inaczej. Oficjalnej wersji nie ma.

To taki taniec istnieje, w każdym kraju tańczony inaczej? Ciekawe jak się w Chinach tańczy "Kaczuszki".

To taki, króciutki tekst z usuniętego hasła Wikipedii. W ramach bzdetów.

sobota, 23 lutego 2008

Dawno, dawno temu w Wikipedii zastanawiano się co zrobić z hasłem HWDP. Hasło ostatecznie zostało, a jedną z ciekawostek, pozostałych po niej jest przytoczona poniżej fraszka, której autorem(ką?) jest PoolaHoola. Także kilku innych fraszek jest ten użytkownik autorem. Uwaga: staroć z 2004 roku :)

Było hasełko - ćwierć akapitu
dwa brzydkie słowa i trochę kitu...
Lecz się zebrały uczone głowy
pragnąc rozwiązać problem ch*****
Zaraz zawrzało, kosy bojowe
gotowe uciąć niejedną głowę,
bo się bez hasła nie obejdziemy...
I jeszcze trochę podobnej ściemy.
Bo teraz taka jest koniunktura:
bez HWDP leży kultura.
czwartek, 14 lutego 2008

Dzisiaj usunąłem artykuł z Wikipedii o treści zamieszczonej poniżej. Stwierdzam, że takiego slangu to na moim osiedlu nie doświadczyłem. Ale zauważcie, że treść została opisana w sposób powiedzmy pasujący do encyklopedii (definicja, następnie rozwięcie...) ;)

Spiora - potencjalny stan umysłu do którego dąży większość populacji tzw. blokersów. Spiora wywołana jest dużą dawką jednorazowo użytego suszu z żeńskiej rośliny konopii indyjskiej. Młoda osoba pod wpływem spiory jest gotowa do tzw. bierzawy, czyli kultu podtrzymywanego przez spranych osobników. Spiora powoduje tzw. zeskanowanie bani oraz "sachare" w ustach. Należy ją jak najszybciej ugascić w celu odświeżenia oddechu. Na spiorze należy także dostarczyć organizmowi dużą dawkę węglowodanów.
piątek, 08 lutego 2008

Zgłoszenia błędów mogą mieć ciekawą dyskusję. Poniżej jedno zgłoszenie błędu z radą w odpowiedzi... Rodzice - strzeżcie się ;)

ja chcę cytaty tajemniczego ogrodu

Zgłosiła: anita, to moja lektura szkolna na jutro to musze mieć jak nie będe miala to mnie mama i tata zabiją, 20:08, 6 lut 2008 (CET)

To że Ty chcesz, nie jest błędem Wikipedii – a ta strona służy właśnie do zgłaszania błędów. Próśb o odrobienie cudzych prac domowych tutaj nie załatwiamy. --CiaPan (Odp.) 20:26, 6 lut 2008 (CET)
A rodzicom podsuń to. --Random (dyskusja) 22:28, 6 lut 2008 (CET)

Ciekawi mnie czy zgłaszająca podsunąła artykuł polecany przez wikipedystkę Random :) A cytaty z Tajemniczego ogrodu znaleźć można w Wikicytatach.

środa, 06 lutego 2008

Pamiętacie pierwszą wersję dekalogu wikipedystów? Dziś druga wersja a dokładniej to wersja zerowa bo starsza ;)

  1. Jam jest Wikipedia, a tyś jest liść drżący na wietrze
  2. Nie siej memów wiki nadaremno
  3. Pamietaj, by czas swój poświęcić
  4. Szanuj administratorów i wikipedystów
  5. Nie wandalizuj
  6. Nie mnóż pacynek
  7. Nie plagiatuj
  8. Nie forsuj własnych poglądów
  9. Nie łam zasad Wikipedii
  10. Ani jej zaleceń edycyjnych

Autorstwo przypisać należy Przykucie.

czwartek, 31 stycznia 2008

Strona wyswietla mi sie w koloze czarnym i bialym i jest odcien szarosci. najgorsze jest to ze czarny jest wyblakly a bialy jest zszazaly. albo wyswietla mi sie szary w roznych odcieniach??sama to zauwazylam . wiem ze moja blyskotliwosc i spostrzegawczosc wam pomoze. dzieki za mnie wysluczaliscie.jestem wam za to wdzieczna tylko ten wasz jezyk jest strasznie trudny. polski jest taki skomplikowany

Zgłosił: pomocna zlota raczka zawsze do uslug tylko nastepnym razem za pomoc bede zadac jakiegos wynagrodzenia.. pozdrawiam

Teraz mi powiedzcie co tego rozumienie? ;) Zgłoszenie błedu ze strony: Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule. Wynagrodzenia chyba nie będzie... ;) Przykro nam.

Edytując hasło w Wikipedii ludzie wstawiają opisy zmian (są do tego nawet zachęcani). Dziś ktoś wpadł na pomysł aby sprawdzić jak wiele było wulgarnych opisów zmian z historii polskiej Wikipedii.

No i trochę ich było... Osoby niepełnoletnie w tym miejscu powinny zakończyć czytanie... Także osoby wrażliwe na słownictwo. A reszta może kliknąć na link... Oto link brzydki... Jakich słów dotyczą pliki można się łatwo domyślić...

Niektóre są małe ambitne (aż zalewa krew ja się je czyta), ale zdarzają się też perełki... ;)

"błedy stylistyczne, bo az **** krew zalewa jak sie czyta takie farmazony... dziekuje"
Czasem zdarzają się wypadki, gdy kult jednostki tworzy się przy kimś ****wym. Wtedy nazywa się to "****wym kultem jednostki"

p.s. Proszę komentujących o wygwiazdkowywanie tego co powinno być wygwiazdkowane w ewentualnych komentarzach cytujących... ;)

niedziela, 27 stycznia 2008

Czasami artyści mnie dziwią... Może nie mam jakiegoś daru do rozumienia sztuki... Nieważne... ;) O tym informuję bo łączy się to z Wikipedia ;) Może kogoś zainteresuję. Wiersz napisany przez Wikipedystów. A zredagowany przez Jarosława Lipszyca.

Lustracja

wół
i
odbity obraz przedmiotów znajdujących się przed
wołem

przed lustrem z własnej woli stawali niekiedy wyznawcy
antyseksualnych kultów
którzy nie byli w stanie zapanować nad swoimi
"grzesznymi żądzami"

lustro jest najprostszym rodzajem zwierciadła
jego powierzchnia jest prawie zawsze płaska

głównym przeznaczeniem jest przeglądanie się w nim
osób z polerowanego metalu
np. brązu

zabieg ten wykonuje się często u przeznaczonych na tucz

wół
i
odbity obraz przedmiotów znajdujących się przed
wołem


Autorzy artykułu Lustro

4C, Allgau, Beau, BotMultichill, Bugbot, Cancre, Chrumps, DodekBot, Escarbot, Eskimbot, Estago, FlaBot, Googl, Grotesque, Idioma-bot, JAnDbot, Jerry, Kocio, MastiBot, Mutacja zgnilizny, Nutaj, Palladinus, PMG, PrzemekL, Robbot, RoboServien, Roman 92, Rozek19, SieBot, Stv.bot, Tawbot, Thijs!bot, Tsca.bot, TXiKiBoT, Westinka, YonaBot, YurikBot, Ziel, 80.53.173.114, 83.5.150.217, 83.10.193.143, 83.14.219.156, 83.18.79.82, 85.89.162.65, 87.206.131.117, 88.156.65.8, 89.229.144.76, 195.205.140.251

Autorzy artykułu: Kastracja

.anacondabot, BotMultichill, CrowWoman, Divino, Draco flavus, Eskimbot, FlaBot, Illmarinen, Kauczuk, Kocio, Laforgue, LeonardoRob0t, MalarzBOT, Montek, Mroman, Niki K, Nolik, Nowak2000, Picus viridis, Podlasianin, Rei-bot, Remedios44, Riccardobot, RooBot, SashatoBot, Skalee vel crensh, Thijs!bot, Xabi, YurikBot, 80.53.225.138, 83.7.0.145, 83.28.4.148, 193.109.212.37

Po uczestnictwie w Wikipedii bym się wszystkiego spodziewał, ale tego, że kiedyś będę autorem wierszy? ;) No, jeszcze autorem nie jestem, ale zostanie wydany tomik z takimi wierszami, więc może "autorem" chociaż jednego uda mi się zostać? ;) Ehh... Autor skompilował części artykułów w wiersze. Pomysł genialny i prosty. Same wiersze muszą być wydane na licencji GFDL.

Sam nie piszę wierszy... Chociaż niektórzy znajomi znają moją dziwną chęć podzielenia się przez sms-a jakimiś bzdetami, które przybierają formy zbliżoną do wiersza... Mam nadzieję, że to kasują, bo jak kiedyś to wypłynie ;)

Więcej informacji: Krytyka Polityczna, oraz sam wiersz na stronach wyborczej. Jest także komentarz samego autora.

 
1 , 2 , 3
Linki: